Technologia czyszczenia tkanin.


Pranie i czyszczenie tkanin podłogowych oraz tapicerskich jest podstawowym elementem naszej oferty usługowej.

 

Nasze usugi wykonujamy sprzętem firmy Karcher. Dysponujemy urządzeniem czyszczącym Puzzi 200 super z nakładką natryskowo-ssącą oraz specjalną elektroszczotką PW-30/1, która dzięki swojej konstrukcji zwiększa wydajność prania odkurzacza PUZZI 200. Wbudowana szczotka umożliwia jeszcze dokładniejsze oraz bardziej dogłębne czyszczenie. Posiadamy także odkurzacz Karcher NT-35-1 eco wykorzystywany we wstepnej fazie czyszczenia.

Do prania wykorzystujemy tylko i wyłacznie atestowane środki czyszczące i odplamiacze. Są one bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

 

Dywany i wykładziny pierzemy metodą ekstrakcji.

 

Przy czyszczeniu tekstyliów podłogowych oraz obiciowych posługujemy się metodą ekstrakcyjną. Polega ona na rozpyleniu nad czyszczoną tkaniną przez dyszęrozpylającą roztworu wodnego środka czyszczącego. Detergent wnika dogłębnie we włókna tkaniny i rozpuszcza zawarte w niej zanieczyszczenia. Następnie całość jest aktywnie odssysana przez dyszę ssącą. Aktywnie odssysanie roztworu czyszczacego wraz z zabrudzeniami pozwala na zminimalizowanie ilości wody występującej w czyszczonym dywanie, wykładzinie lub tapicerce przez co umożliwia jej szybkie wyschnięcie. Ponadto dzięki tej metodzie w przypadku dywanów i wykładzin unikamy przemoczenia znajdujących się pod nimi podłóg. W przypadku tapicerek meblowych i samochodowych nie przemaczamy gąbek i materacy wypełniających tkaniny obiciowe dzięki czemy nie stwarzamy warunków do ich pleśnienia i gnicia w późniejszym czasie.

 

Każde pranie poprzedzamy dokładnym odkurzeniem tkaniny i jeżeli zachodzi taka potrzeba zastosowaniem odpowiednich odplamiaczy. Każdorazowo wykonujemy także test trwałości koloru w celu uniknięcia ewentualnych odbarwień.

 


Czyszczenie tkanin metoda ekstrakcji pomaga w walce z alergenami.

 

Alergeny:

  • roztocza kurzu domowego i ich odchody
  • zarodniki grzybów pleśniowych
  • sierść zwierząt

 

Stosowana przez nas metoda ekstrakcyjna w połączeniu z odpowiednio dobranymi środkami czyszczącymi pomogą nam pozbyć się tych alergenów z miejsc, gdzie najczęściej one zalegają czyli: dywanów, wykładzin, tapicerek meblowych.

Mozemy w prosty sposób zapewnić naszym bliskim zdrowy sen i wypoczynek w domowym zaciszu.

 

 


Kontakt z nami

biuro@praniedywanowiwykladzin.pl
tel. kom. 887 890 880

Widok ogólny urządzenia do prania dywanów i wykładzin metodą ekstrakcyjną Puzzi 100
Karcher Puzzi 100 - urządzenie do prania dywanów i wykładzin.

Zbliżenie panelu sterowania urządzenia Puzzi 100.
Panel sterownania odkurzacza
Karcher Puzzi 100

Schematyczny rysunek przedstawiający czyszczenie tkaniny metodą ekstrakcji.
Schemat czyszczenia tkaniny
metodą ekstrakcji

Dziesięciokilogramowe wiaderko ze środkiem do prania dywanów i wykładzin RM 750 firmy Karcher.
Do prania i czyszczenia używamy wyłącznie firmowych, atestowanych środków czyszczących i odplamiaczy firmy Karcher.

Na zdjęciu powyżej 10-cio kilogramowe wiaderko ze środkiem czyszczącym RM 750.

 

PranieDywanowIWykladzin.pl 2012
Tagi strony:
czyszczenie dywanów, pranie dywanów, czyszczenie wykładzin, pranie wykładzin, czyszczenie tapicerki samochodowej, bydgoszcz, metoda ekstrakcji, alergeny, odkurzanie, karcher, dywany, wykładziny